قطره ایرالوکس|مکمل|مکمل گیاهی

قطره ایرالوکس

مکمل|قطره ایرالوکس
اجزا مقدار نیاز روزانه
ریواس ** *
*: نیاز به مصرف روزانه از طرف شرکت سازنده مشخص نشده است.
**: مقدار مورد استفاده در محصول از طرف شرکت سازنده اعلام نشده است.

اطلاعات کاربردی

موارد مصرف
شیوه مصرف
هشدار مصرف
توضیحات

همانطور که می دانید، به ملتهب شدن بافت های محافظ دور دندان ها التهاب لثه می گویند. التهاب لثه در صورت رعایت نکردن بهداشت دندان ها به وجود می آید. پلاک و جرم دندان که باکتری های مضر زیادی دارند در صورت پاک نشدن از دندان، باعث تحریک لثه و در نتیجه التهاب لثه می شوند.

علائم التهاب لثه

التهاب لثه دارای علائم زیر می باشد:

  • قرمز روشن و متورم شدن لثه ها که با استفاده از نخ دندان یا مسواک به آسانی خونریزی می کنند،
  • بدبو شدن دهان،
  • لکه های سفید روی لثه ها،
  • وجود چرک لثه ها یا دندان ها،
  • وجود تغییر در مدل جای گیری دندان ها در دهان
  • و...

در صورت پیشرفت التهاب لثه، ممکن است بیمار به التهاب لثه مزمن دچار شود. ضمن اینکه اگر درمان التهاب لثه پیگیری نشود معمولاً این مشکل از لثه به استخوان رسیده و باعث پیرادندان آماس یا پیوره می شود. شرکت داروسازی گل دارو برای درمان التهاب و خونریزی لثه و همچنین آفت های دهان، دارویی به نام قطره ایرال وکس ساخته است. مواد تشکیل دهنده این دارو عصاره خشک ریوند و اسید سالیسیک می باشد. مواد موثره موجود در قطره ایرال وکس باعث می شوند مخاط به صورت محکم تر چسبیده شده و سلول ها نفوذ پذیری کمتری داشته باشند. به این فرآیند Astringency یا قابض شدن می گویند. قابض شدن باعث حفظ لایه بیرونی مخاط لثه ها در برابر مواد شیمیایی محرک و میکروب ها می شود. ضمن اینکه باعث کاهش ترشحات غشاء مخاطی دهان می گردد.

 

در قطره ایرال وکس تانن هایی وجود دارند که باعث بند آمدن خونریزی لثه ها می گردند. تانن اثر ضد قارچ و ضد میکروبی نیز دارد و همین امر سبب پیشگیری از ایجاد عفونت های قارچی و میکروبی در لثه های آسیب دیده می گردد. نحوه مصرف این دارو بدین صورت است که روزی سه مرتبه و هر بار مقدار کمی از محلول ایرال وکس با استفاده از پنبه به لثه ها مالیده می شود. دقت کنید که استفاده زیاد از این دارو ممکن است باعث تحریک مخاط لثه و دهان شود. افرادی که به فرآورده های گیاهی حساسیت دارند، نیابد از این دارو استفاده نمایند. شرکت داروسازی گل دارو که برای درمان بسیاری از مشکلات، داروهای گیاهی تولید نموده، برای درمان بوی بد دهان و ضدعفونی کردن آن نیز دارویی به نام قطره سینامول ساخته است. برای مشاهده این محصول می توانید به صفحه آن در سایت مراجعه نمایید.

موارد مصرف قطره ایرالوکس

  • برطرف کننده التهاب و خونریزی لثه، آفت دهان
  • در درمان التهاب مخاط دهان و لثه (Gingivitis , Stomatitis) آفت و التهابات لثه ناشی از دندان های مصنوعی و پلاک های فلزی توصیه می گردد.

مواد تشکیل دهنده قطره ایرالوکس

هر میلی لیتر از محلول محتوی 170 میلی گرم عصاره خشک ریوند (استاندارد شده بر حسب 4.6-3.4 میلی گرم رئین) و 10 میلی گرم اسید سالسیلیک می باشد.

مکانیسم اثر قطره ایرالوکس

گلیکوزیدهای آنتراکینون و تانن و اسید سالیسیک موجود دراین فرآورده با پروتئین های موجود در مخاط و سلول های اپی تلیال غشاء های مخاطی واکنش می دهد. در نتیجه مخاط بطور محکم تری بهم چسبیده و نفوذ پذیری سلول ها کم می شود. این فرآیند به قابض شدن (Astringency) معروف است و موجب محافظت لایه بیرونی مخاط لثه ها درمقابل میکروبها و موادشیمیائی محرک می شود. همچنین ترشحات غشاء مخاطی دهان را کاهش می دهد. ایرالوکس مانع رشد باکتری های استافیلوکوک طلائی، استرپتوکوک، نیسریا، پروتئوس و کاندیدا البیکانس می شود. تانن های موجود در ژل و محلول ایرالوکس خون ریزی لثه ها را بند می آورد. این اثر در نتیجه انقباض عروق موضعی می باشد. افزون بر این اثرات ضدمیکروبی و ضد قارچی تانن موجود در فرآورده موجب جلوگیری از عفونت های میکروبی و قارچی در نسج آسیب دیده لثه می شود.

احتیاط در مصرف قطره ایرالوکس

در افراد حساس به داروهای گیاهی مصرف آن توصیه نمی شود.

عوارض جانبی قطره ایرالوکس

مصرف بیش از حد آن ممکن است موجب تحریک مخاط لثه و دهان شود.

مقدار و نحوه مصرف قطره ایرالوکس

حداقل روزی سه مرتبه به مقدار کمی با پنبه یا با یک گوش پاک کن محلول را به لثه بمالید.

ماده موثره قطره ایرالوکس

مواد موثره ریوند عبارتند از: آنتراگلیکوزیدهای الوامودین، امودین، کریزوفانول، گلیکوزیدهای دیانترون، رئین (سنوزید A,B) و املاح اگزالاته آن ها، هترودیانترون ها شامل پالمیدین A,B,C و آنتراکینون های آزاد مانند رئین. ریوند افزون بر این دارای تانن (گلوکوگالین و اسید گالیک) می باشد.

سایر اطلاعات محصول

قیمت:
0 تومان
تعداد در بسته:
1
برند:
گل دارو
کشور تولیدکننده:
ایران
تولید / واردکننده:
گل دارو
شکل دارو:
قطره
اشتراک گذاری:
نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. ثبت نظر
سایر محصولات برند گل دارو
مکمل|كپسول رها

كپسول رها

کاهش علائم ترک اعتیاد به مواد مخدر (تریاک و مشتقات آن) مناسب برای ترک سیگار
مکمل|قرص فلکسی گل

قرص فلکسی گل

قاشقک گیاهی است که اثرات چشمگیر آن بر درمان التهاب و اسپاسم ها و همچنین مسکن درد بودن آن اثبات شده است. مواد موجود در کاد هندی نیز به ع...
آخرین محصولات
محصولات پربازدید
آخرین مطالب
تغذیه موثر بر سیستم ایمنی ورزشکاران

تغذیه موثر بر سیستم ایمنی ورزشکاران

محدودیت در دریافت کالری از عوامل تاثیرگذار بر سیستم ایمنی بدن افراد به ویژه ورزشکاران است. کاهش مصرف پروتئین ها می تواند باعث افزایش خطر عفونت...
بابونه و خواص آن

بابونه و خواص آن

بابونه یک گیاه ایمن محسوب می شود و در بسیاری از فرهنگ ها برای بیماری های معده و به عنوان یک آرام بخش خفیف مورد استفاده قرار گرفته است. شستشوی دهان با&...
نکات مهم درباره مکمل غذایی

نکات مهم درباره مکمل غذایی

از ویتامین ها و موادمعدنی گرفته تا انوع و اقسام قرص های لاغری، هزاران هزار گزینه برای انتخاب وجود دارد. اما آیا واقعا به همه ی اینها نیاز داریم؟ آیا ت...
کامنت کاربر
نظر شما
1399/08/01 , 20:36
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
آخرین پست‌های اینستاگرام
آدرس مکمل یاب
تلفن مکمل یاب
09907890036
info@mokammelyab.com
social iconsocial icon
iDiaako.com All right reserved 2019-2021