کپسول گل اسلیپ |مکمل|مکمل گیاهی

کپسول گل اسلیپ

اختلالات خواب در بین مردم فراوان بوده و موجب ایجاد هزینه های اقتصادی قابل ملاحظه می گردد که در نهایت می تواند منجر به مشکلات روانی و اجتماعی شده و احساس سالم بودن را کاهش می دهد. از نظر تعریف اختلال خواب هر اختلالی در میزان و کیفیت خواب، بی خوابی یا دیر به خواب رفتن و یا کوتاه شدن مدت طبیعی خواب، بی خوابی یا دیر به خواب رفتن و یا کوتاه شدن مدت طبیعی خواب، زود بیدار شدن، خواب غیر فرح بخش یا به مجموعه این اختلالات گفته می شود. بی خوابی در خانم ها و افراد مسن شایع تر است.

مکمل|کپسول گل اسلیپ

موارد منع مصرف کپسول گل اسلیپ

مصرف این فرآورده تا حداکثر 2 ساعت قبل از رانندگی توصیه نمی شود. اثر خواب آوری این فرآورده همراه با مصرف داروهای خواب آور تشدید می شود. مصرف این فرآورده در افراد حساس به داروهای گیاهی توصیه نمی شود. دارو را دور از دسترس کودکان قرار دهید بیماران اختلالات کبدی از مصرف این دارو خود داری نمایند.

عوارض جانبی کپسول گل اسلیپ

این محصول باعث بروز عوارض گوارشی مختصر در بعضی افراد و ایجاد خواب آلودگی می شود.

مصرف در دوران بارداری و شیردهی کپسول گل اسلیپ

مصرف این دارو در دوران بارداری و شیردهی توصیه نمی شود.

اجزای فرآورده کپسول گل اسلیپ

در هر کپسول مجموعاً عصاره خشک ریشه والریان ( سنبل الطیب ) برگ و گل رازک، گل ساعتی، گل بابونه، گیاه اسکول کپ (قاشقک)، ریشه ختمی، برگ و گل زالزالک و ریشه قاصدک موجود است.

آثار فارماکولوژی کپسول گل اسلیپ

بسیاری از گیاهان تاریخچه طولانی مدت مصرف بعنوان آرام بخش و خواب آور دارند. والریان (سنبل الطیب) بعنوان مثال (توسط یونانی های قدیم) بیشتر از 2000 سال قبل جهت اختلالات اعصاب و روان و بی خوابی شناخته شده است. گیاه بابونه دارای اثر فارماکولوژیک متعددی است که اثر آرام بخش آن بعلت فلاونوئیدهای آن ظاهر شده و بطور قابل ملاحظه ای اضطراب را برطرف می سازد. اپی ژنین و لوتئولین روی رسپتورهای  بنزودی ازپین در مغز پیوند می شوند و اثر ضد‌اضطراب و آرام بخش ظاهر می سازند. بابونه درکل به عنوان یک گیاه ضد اضطراب و ضد تشنج اثر می نماید. اثر آرام بخش آن میتواند مربوط به گلیکوزیدهای لوتئولین و اپی ژنین باشد.

 

زالزالک که یک گیاه ضد نارسائی قلبی و کاهش دهنده فشارخون است، دارای خاصیت ضد اضطراب نیز می باشد. در یک مطالعه دوسوکور راندم همراه با گروه کنترل و دارونما اثربخشی عصاره گیاهی زالزالک در درمان اختلالات ناشی از اضطراب برروی 264 نفر مورد بررسی قرار گرفت و نتایج نشان داد که این دارو در درمان اضطراب کاملاً موثر است. در مطالعات بالینی به اثبات رسیده است که عصاره گیاه رازک نیز دارای اثر آرام بخش و خواب آور بوده و اختلالات خواب را برطرف می سازد. این عصاره همراه با عصاره والریان اثربخشی بسیار موثرتری را در درمان اختلالات خواب ظاهر ساخته است. در یک مطالعه بالینی نشان داده شده است که رازک بی خوابی معتادان به الکل را نیز بهبود می بخشد. آثار آرام کننده ان مربوط به لوپولن و همولون است که در اثر اکسیداسیون به مواد آرام بخش و خواب اور بسیار موثری تبدیل می شوند.

 

عصاره خشک ریشه قاصدک دارای آثار زیادی روی اختلالات دستگاه گوارش و مجاری صفراوی و کبد بوده  و افزون براین به علت آثار آنتی اکسیدان قوی تاثیر آرام بخش و خواب آور سایر عصاره های گیاهی را در فرمولاسیون گل اسلیپ به شدت تقویت می‌نماید. تجارب آزمایشگاهی و بالینی اثر ضد اضطراب و آرام بخشی عصاره گل ساعتی را نیز به اثبات رسانده است.  فلومازنیل داروی آنتاگونیست بنزود یازپین ها مانع ظهور اثر عصاره گل ساعتی نگردید، که این امر نشانه متفاوت بودن مکانیسم اثر آرام بخشی این عصاره از مکانیسم اثر بنزودی ازپین ها می باشد. اثر مشابهی از بکارگیری بخش های مجزا شده از عصاره کامل گل و برگ و ساقه گل ساعتی بدست آمده است. عصاره خشک گیاه قاشقک(اسکول کپ) دارای فلاونوئیدهای متعددی بوده که همگی دارای اثر ضد التهاب و آنتی اکسیدان هستند و ضمناً خاصیت خواب آور و آرامبخش را نیز دارا بوده و ضد تشنج نیز می باشد و در درمان بسیاری از اختلالات عصبی مفید واقع می شود. از نظر نحوه اثر: این گیاه موجب تشدید اثر GABA در مغز می شود.

 

متعاقب تجارب بالینی و آزمایشگاهی آثار آرام بخش و خواب آور ریزوم و ریشه والریان آشکار شده است که این آثار مربوط به والپوتریات ها عنوان شده. نحوه اثر آن مربوط به افزایش غلظت اسید گاما آمینوبوتیریک در مغز است که این ماده یک واسطه شیمیائی مهار کننده در مغز می باشد. تجارب بالینی همراه با گروه کنترل اثربخشی و بدون ضرر بودن عصاره والریان را به اثبات رسانیده اند. با توجه به تحقیقات مقایسه ای والریان با اگزازپام(بنزودی ازپین) و اثربخش بودن آن و اینکه برخلاف بنزودی ازپین ها، والریان ایجاد وابستگی نمی کند موردتوجه خاصی قرار گرفته و عصاره والریان همراه با سایر عصاره های گیاهی که در فرمولاسیون این دارو بکار رفته، موجب ایجاد یک اثر آرام بخش و خواب آوربسیار مطبوع می‌شود که از نظر بالینی در بیمارانی که دچار اختلالات خواب هستند قابل استفاده می باشد.

اجزا مقدار نیاز روزانه
سنبل الطیب ** *
رازک ** *
گل ساعتی ** *
بابونه ** *
قاصدک ** *
ختمی ** *
زالزالک ** *
قاشقک ** *
*: نیاز به مصرف روزانه از طرف شرکت سازنده مشخص نشده است.
**: مقدار مورد استفاده در محصول از طرف شرکت سازنده اعلام نشده است.

سایر اطلاعات محصول

قیمت:
0 تومان
تعداد در بسته:
30
برند:
گل دارو
کشور تولیدکننده:
ایران
تولید / واردکننده:
گل دارو
شکل دارو:
کپسول
اشتراک گذاری:
نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. ثبت نظر
سایر محصولات برند گل دارو
مکمل|قرص گارسين

قرص گارسين

کاهش دهنده چربی و فشار خون فیبرینولیتیک کم کننده قند خون
مکمل|قرص وازوگل

قرص وازوگل

پایین آورنده فشار خون ملایم و مکمل داروهای ضد فشار خون پایین آورنده فشار خون ملایم مکمل داروهای ضد فشار خون ادرار آور
مکمل|محلول رها

محلول رها

همانطور که می دانید،اعتیاد به مواد مخدر یکی از مشکلات بزرگ اجتماعی بهداشتی و اقتصادی می باشد که عوارض ناشی از این مشکل یک تهدید بزرگ برای جامعه محسوب ...
آخرین محصولات
محصولات پربازدید
آخرین مطالب
بابونه و خواص آن

بابونه و خواص آن

بابونه یک گیاه ایمن محسوب می شود و در بسیاری از فرهنگ ها برای بیماری های معده و به عنوان یک آرام بخش خفیف مورد استفاده قرار گرفته است. شستشوی دهان با&...
نکات مهم درباره مکمل غذایی

نکات مهم درباره مکمل غذایی

از ویتامین ها و موادمعدنی گرفته تا انوع و اقسام قرص های لاغری، هزاران هزار گزینه برای انتخاب وجود دارد. اما آیا واقعا به همه ی اینها نیاز داریم؟ آیا ت...
مکمل غذایی

مکمل غذایی

براساس تحقیقات انجام شده در ایالات متحده بسیاری از افراد به طور روزانه از مکمل های غذایی استفاده می کنند. این مکمل ها شامل ویتامین ها، مواد معدنی، گیا...
کامنت کاربر
نظر شما
1399/07/02 , 09:38
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
آخرین پست‌های اینستاگرام
آدرس مکمل یاب
تلفن مکمل یاب
09907890036
info@mokammelyab.com
social iconsocial icon
iDiaako.com All right reserved 2019-2021