شربت بی بی سد |مکمل|مکمل گیاهی

شربت بی بی سد

کد محصول: MY1083
مکمل|شربت بی بی سد
اجزا مقدار نیاز روزانه
گل ساعتی ** *
زنجبیل ** *
بابونه ** *
بادرنجبويه ** *
نعنا فلفلی ** *
عناب ** *
*: نیاز به مصرف روزانه از طرف شرکت سازنده مشخص نشده است.
**: مقدار مورد استفاده در محصول از طرف شرکت سازنده اعلام نشده است.

اطلاعات کاربردی

موارد مصرف
شیوه مصرف
هشدار مصرف
توضیحات
  • درمان ناآرامی و بی خوابی نوزادان و کودکان
  • آرامش بخش
  • بهبود خواب کودک

کودکان

با استفاده از پیمانه همراه (۲/۵ و ۵ سی سی) برابر دستور پزشك و جدول پیشنهادی زیر استفاده شود:

  • از بدو تولد تا ۱ ماهگی: ۱/۲ قاشق مرباخوری(۲/۵ سی سی)
  • از یک ماهگی تا شش ماهگی: یک قاشق مرباخوری (۵ سی سی )
  • شش ماهگی به بالا: دو قاشق مرباخوری (۱۰ سی سی)

موارد منع مصرف

  • در صورتی که پس از مصرف این دارو مشکل ناآرامی نوزاد و کودک بر طرف نشود، مصرف دارو را قطع و یا با پزشک کودکان مشورت شود.
  • در ۲۴ ساعت بیش از شش مرتبه مصرف نشود.

آثار فارماکولوژی

بی خوابی و بی قراری نوزادان وکودکان از مشکلات شایع این دوره سنی می باشد .چنانچه شرایط محیط خواب آنها از نظر دما،نور و صدا مناسب باشد و از طرفی مشکلات جسمانی مانند کولیک، رفلاکس معده، سرماخوردگی و یا سرفه نداشته باشند، خواب شیرینی خواهند داشت، ولی در غیر این صورت نوزاد ویا کودک دچار بی قراری و بی خوابی خواهد شد. اضطراب جدایی از والدین، نیز از علل مهم بیقراری کودکان می باشد. شربت بی بی سد، فرآورده ای است که از مجموعه 6 گیاه بادرنجبویه، عناب،گل ساعتی، نعنا ، بابونه و زنجبیل تهیه شده است. اثر هم افزائی گیاهان موجود در این فرآورده باعث رفع اضطراب، کاهش نفخ و علائم کولیک می شود و خواب نوزاد یا کودک را بهبود می بخشد.

بادرنجبویه گیاهی است که دارای خواص ضد نفخ، ضد اسپاسم، ضد درد و خواب آور می باشد. این گیاه حاوی مقادیر زیادی فلاونوئیدها، تاننها، رزمارینیک اسید و کافئیک اسید است.

اثر بخشی و تحمل پذیری ترکیب گیاه بادرنجبویه و سنبل الطیب در بچه های کمتر از 12 سال مورد مطالعه قرار گرفته است. نتایج ثابت کرده است مصرف بادرنجبویه در بچه هائی که از بی خوابی رنج می برند به طور قابل قبولی موثر می باشد. رزمارینیک اسید و ترپنوئیدهای موجود در عصاره بادرنجبویه سبب مهار انتقال گابا آمینوبوتیریک اسید شده و در نتیجه میزان GABA در مغز افزایش می یابد و به همین دلیل سبب بهبود اضطراب و خواب می شود .

اثر ضد درد بادرنجبویه از طریق اثر بر رسپتورهای موسکارینیک و نیکوتنیک و مسیر ال-آرژنین نیتریک اکسید می باشد. در مطالعه ای بر 88 کودک شیرخوار که دچار کولیک شده بودند، مصرف یک هفته عصاره بادرنجبویه سبب بهبود درد کولیک نوزادان شد.

عناب موجود در این شربت حاوی فلاونوئیدها، ساپونینها و پلی ساکارید ها می باشد.

مطالعات جدید اثرات سودمند عناب را در بی خوابی و افسردگی ثابت نموده است. میوه عناب حاوی مقادیر زیادی گابا می باشد. فلاونوئیدها و ساپونینهای موجود در عناب اثر هیپنوتیک و خواب آور دارد که از طریق تحریک رسپتورهای گابا در نرونهای هیپوکامپ مغز می باشد. طی مطالعه ای مقدار 17g⁄kg از عصاره این گیاه در مقایسه با سدیم باربیتال به موشها داده شد. نتایج نشان داد که ساپونینها و فلاونوئیدهای موجود در عناب سبب کاهش چشمگیر زمان راه رفتن و توانائی حرکت موشها شد و به طور با اهمیتی زمان خواب آنها طولانی گردید.

گل ساعتی حاوی آلکالوئید هارمالن و ترکیبات گامابنزوپیرون می باشد مطالعات اثر خواب آور و ضد درد آن را ثابت نموده است. استفاده از17 g⁄kg عصاره گل ساعتی در موشها بر درد القا شده ناشی از استیک اسید و التهاب ایجاد شده توسط کاراژینان اثرات ضددرد و ضدالتهاب این گیاه را ثابت نموده است. گل ساعتی به علت خواص گاباارژیک دارای خواص ضداضطراب و خواب آور نیز می باشد. مطالعات اثر درمانی گل ساعتی را بر کاهش توجه ناشی از بیش فعالی در کودکان ، ثابت نموده است.

نعنا موجود در این شربت دارای خواص ضد اسپاسم و ضد درد می باشد. عصاره نعنا به علت بلوک کانالهای کلسیمی بر عضلات صاف معده اثر گذاشته و اسپاسم معده را کاهش می دهد و با فعال کردن رسپتورهای کا اپیوئیدی سبب مهار انتقال درد می­شود.

بابونه موجود در شربت بی بی سد، دارای خواص ضد اضطراب، خواب آور، ضد نفخ و ضد کولیک می باشد.

فلاونوئیدهای موجود در بابونه از طریق اثر بر رسپتورهای GABA-A دارای اثر خواب آور می باشد. طی دو مطالعه بالینی اثر بابونه برای درمان کولیک نوزادان مورد بررسی قرار گرفته است، این مطالعه ثابت نموده است که عصاره بابونه در 57% کودکان (2-8 هفته سن) مبتلا به کولیک موثر بوده است و درد آنها را کاهش داده است. جینجرول و شوگااول موجود در زنجبیل نیز سبب مهار انقباضات و کاهش اسپاسم عضلات صاف دستگاه گوارش می شود که به علت اثر آنتاگونیستی رسپتورهای سروتونین می باشد و از این طریق سبب کاهش درد می گردد.

اثرات هم افزائی این 6 گیاه سبب رفع اضطراب و بی خوابی،کاهش نفخ و اسپاسم دستگاه گوارش می شود و به این طریق بی قراری کودک را بهبود می بخشد. مصرف شربت بی بی سد خواب شیرینی رابرای نوزادان وکودکان رقم خواهد زد.

اجزای فرآورده

هر ۵ میلی لیتر شربت حاوی عصاره گیاهان زیر می باشد: گل ساعتی ۲۵ میلی گرم، زنجبیل ۱/۲۵ میلی گرم، بابونه ۱۵۰ میلی گرم، بادرنجبویه ۲۵ میلی گرم، نعناع فلفلی ۲۵۰ میلی گرم و عناب ۲۵۰ میلی گرم.

سایر اطلاعات محصول

قیمت:
0 تومان
تعداد در بسته:
1
برند:
گل دارو
کشور تولیدکننده:
ایران
تولید / واردکننده:
گل دارو
شکل دارو:
شربت
اشتراک گذاری:
نظر کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. ثبت نظر
سایر محصولات مشابه
مکمل|قرص نوروبیوسان

قرص نوروبیوسان

کمک به تامین ویتامینهای ب1، ب6 و ب12 ویتامین ب1: کمک به متابولیسم طبیعی و سلامت سیستم عصبی ویتامین ب12: کمک به ساخت گلبول قرمز و فعالیت سیستم ا ...
مکمل|قطره آدیتن پلاس مینرال

قطره آدیتن پلاس مینرال

برای رشد و تکامل طبیعی  ترمیم بافت و استخوان  سلامتی پوست و چشم ها   تقویت سیستم ایمنی رشد بافت هایی نظیر پوست، عض ...
سایر محصولات برند گل دارو
مکمل|ژل سالویزان

ژل سالویزان

درمان موضعی عوارض التهابی، ميکروبی و درد ناک لثه درمان آفت مخاط دهان . ...
مکمل|پودر فیبروگل

پودر فیبروگل

ملین حجم دهنده، برطرف کننده یبوست تنظیم اجابت مزاج ...
آخرین محصولات
مکمل|قرص نوروبیوسان

قرص نوروبیوسان

کمک به تامین ویتامینهای ب1، ب6 و ب12 ویتامین ب1: کمک به متابولیسم طبیعی و سلامت سیستم عصبی ویتامین ب12: کمک به ساخت گلبول قرمز و فعالیت سیستم ا ...
مکمل|کوالی‌فول

کوالی‌فول

آخرین نسل فولات و جایگزین اسیدفولیک جلوگیری از تولد نوزادان با نقص لوله عصبی درمان کم خونی ناشی از کمبود فولات چهارمین، جدیدترین و فرم فعال ف ...
:
محصولات پربازدید
مکمل|قرص مستر ب

قرص مستر ب

پیشگیری و تامین کمبود ویتامین ها ارتقاء انرژی و تقویت سیستم ایمنی ...
آخرین مطالب
مکمل|کمبود ویتامین D در مبتلایان به کرونا

کمبود ویتامین D در مبتلایان به کرونا

کمبود ویتامین D در بسیاری از افراد که نتیجه آزمایش ابتلای آنها به کرونا مثبت بوده، ملاحظه شده است. براساس یک پژوهش در اسپانیا، دانشمندان مشاهده کردند، ...
مکمل|تغذیه موثر بر سیستم ایمنی ورزشکاران

تغذیه موثر بر سیستم ایمنی ورزشکاران

محدودیت در دریافت کالری از عوامل تاثیرگذار بر سیستم ایمنی بدن افراد به ویژه ورزشکاران است. کاهش مصرف پروتئین ها می تواند باعث افزایش خطر عفونت ...
کامنت کاربر
نظر شما
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.
آخرین پست‌های اینستاگرام
آدرس مکمل یاب
تلفن مکمل یاب
09907890036
info@mokammelyab.com
telegram instagram
iDiaako.com All right reserved 2019-2022
;